NOTATNIK MŁODEGO REGIONALISTY 2014

Projekt został opracowany z myślą o młodzieży szkolnej zamieszkującej miasto Radlin, której bliska jest "mała ojczyzna".Podstawowym celem tego zadania publicznego było przybliżenie młodzieży szkolnej historii miasta Radlina, ludzi związanych z jego przeszłością i teraźniejszością, zabytków, zwyczajów i obyczajów. Jego rezultatem była publikacja pt.,, Notatnik młodego regionalisty”.

Na przykładzie "małej ojczyzny” chcemy pokazywać, że historia to nie tylko podręcznikowe definicje czy informacje, ale także, że historia jest tworzona codziennymi działaniami konkretnych ludzi, że ich praca i zaangażowanie powodują zmiany polityczno-gospodarcze, kulturalne i cywilizacyjne. Przez poznanie historii miasta Radlina, życia osób pochodzących z Radlina, związanych z nimi miejsc, motywacji i rezultatów ich działań możemy się spodziewać, że zadanie umocni w młodych mieszkańcach Radlina przekonanie o sensie angażowania się w sprawy publiczne i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego małej ojczyzny.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo