PROJEKTY REALIZOWANE W 2014 r.

"NOTATNIK MŁODEGO REGIONALISTY"

"V RADLIŃSKIE DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ"

"XVI RADLIŃSKIE SPOTKANIA z KULTURĄ"

"IZBA REGIONALNA MIASTA RADLIN"

 • Dodaj link do:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com
 • Notatnik_Mlodego_Regionalisty_.jpg

  NOTATNIK MŁODEGO REGIONALISTY

  Projekt został opracowany z myślą o młodzieży szkolnej zamieszkującej miasto Radlin, której bliska jest "mała ojczyzna".Podstawowym celem tego zadania publicznego było przybliżenie młodzieży szkolnej historii miasta Radlina, ludzi związanych z jego przeszłością i teraźniejszością, zabytków, zwyczajów i obyczajów. Jego rezultatem była publikacja pt.,, Notatnik młodego regionalisty”.

 • V_RDKCH_folder.jpg

  V RADLIŃSKIE DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  Głównym celem Radlińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej jest wypełnienie niszy jaką jest brak w ofercie kulturalnej w mieście propozycji wydarzeń kulturalnych z kręgu kultury chrześcijańskiej. Jest również chęć przybliżenia bogactwa tejże kultury na przestrzeni dziejów, jak również tego co w tej dziedzinie dzieje się aktualnie. W 2014 roku w ramach „V Radlińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej” zrealizowaliśmy spektakl dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II oraz koncert zespołu muzycznego z muzyką gospel. Dni rozpoczęliśmy uroczystą eucharystią.

 • XVI_RSzK_b..jpg

  XVI RADLIŃSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ

  Inicjatywa organizowania Radlińskich Spotkań z Kulturą jest własną inicjatywą RTK. Była i jest realizacją celów statutowych Towarzystwa, a przede wszystkim popularyzacją tradycji, patriotyzmu, kultury polskiej i rodzimej śląskiej. Sposobem na wypełnienie tych celów były i są konkursy. Inną inicjatywą jest utworzenie Wyróżnienia Quality Burmistrza Miasta dla wybijających się postaci.

 • IMG_4584_kop.jpg

  IZBA REGIONALNA MIASTA RADLIN

  W piątym numerze RADLIN!OK-a zamieszczono artykuł „W Radlinie powstaje Izba Regionalna”, który prezentował podstawowe informacje o inicjatywie nawiązującej do istniejącej w niedalekiej przeszłości Izby Pamięci. Inicjatywa reaktywacji Izby Pamięci pojawiała się już w różnych kręgach od paru lat, nie przekładając się jednak na konkretne działania.

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo