XVI RADLIŃSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ 2014

Inicjatywa organizowania Radlińskich Spotkań z Kulturą jest własną inicjatywą RTK. Była i jest realizacją celów statutowych Towarzystwa, a przede wszystkim popularyzacją tradycji, patriotyzmu, kultury polskiej i rodzimej śląskiej. Sposobem na wypełnienie tych celów były i są konkursy pod wspólnym tytułem „Znam Moje Miasto”. Nowym konkursem zapoczątkowanym w latach ubiegłych jest Konkurs na dzieło" z podstawowych dziedzin sztuki – muzyka, malarstwo, rzeźba, fotografia, literatura lub jeszcze inne. Konkurs ten realizujemy w partnerstwie z MOK-iem. Konkursom towarzyszy wystawa dzieł plastycznych lub inna prezentacja pozostałych dzieł.

Inną inicjatywą RTK było utworzenia wyróżnienia wręczanego przez Burmistrza Radlina dla wybijających się postaci naszego życia. Zaowocowała ona powołaniem Kapituły Wyróżnienia Quality. Uhonorowanie uczestników konkursów oraz laureatów Wyróżnienia Quality wymaga zorganizowania imprezy galowej, podczas której wyróżnienie jest ogłaszane i wręczane.  Koncert galowy o bardzo uroczystym charakterze jest wynikiem ewolucji tego wydarzenia i wypracowania obecnej formy. Organizacja Radlińskich Spotkań z Kulturą odbywa się przy ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo