SPOTKANIA Z PROF. IDZIM PANICEM NA TEMAT CAŁUNU TURYŃSKIEGO

W ramach 6. Radlińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w dniu 16 czerwca 2015 r., w kaplicy Domu Katechetycznego Parafii WNMP, odbyło się ciekawe spotkanie z profesorem nauk humanistycznych Panem Idzim Panicem.  Prelekcja wygłoszona przez Profesora  poświęcona była Całunowi Turyńskiemu, nad którym prof. Panic od połowy lat 80. XX wieku prowadzi badania, zwieńczone w 2010 r. publikacją monografii Tajemnice Całunu.

Autor prelekcji urodził się w Wodzisławiu Śl. w 1952 r. Jest absolwentem LO w Kietrzu. W latach 1971-1976, równolegle studiował prawo i filologię klasyczną na Uniwersytecie Śląskim. Tytuł profesora otrzymał w 1999 r. Był dyrektorem Instytutu Historii UŚ (1988-2002) i wicedyrektorem ds. naukowych (2002-2008).

Zajmuje się głównie historią średniowiecza oraz dziejami Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego. Działa w radzie społecznej muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Członek Collegium Invisibile. W 2012 r. został członkiem Komitetu Nauk Historycznych PAN.

Spotkanie przygotowała p. Barbara Branny. Poniżej reportaż ze spotkania.

Galeria

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo